Rostlinné steroly

Via | Čt, 09/11/2014 - 11:11

Rostlinné steroly

pomoc přírody pro snížení cholesterolu

 

Rostlinné steroly jsou látky přírodního původu, které mají v rostlinách podobnou funkci jako cholesterol u lidí: udržují strukturu a funkci buněčných membrán. Jejich hlavním zdrojem jsou rostlinné oleje, ovoce a zelenina.

Rostlinný tuk Flora pro.activ je obohacený rostlinnými steroly v koncentrovaném množství, aby výrazně snižovaly hladinu cholesterolu.

 

Pokud se rostlinné steroly konzumují pravidelně, snižují hladinu „špatného“ LDL -cholesterolu. Snížení cholesterolu pomocí rostlinných sterolů (prostřednictvím rostlinného tuku Flora pro.activ) bylo prokázáno více než 40 klinickými studiemi.

    

Flora pro.activ není určena pro osoby, které nemusí regulovat hladinu cholesterolu ve své krvi. Výrobky určené ke snižování hladiny cholesterolu nejsou vhodné pro lidi se zvláštními dietními nároky (např. těhotné a kojící ženy, děti do 5 let, osoby trpící onemocněním fytosterolémie). Pokud užíváte léky ke snížení hladiny cholesterolu, konzultujte se svým lékařem. Nedoporučuje se konzumace většího množství než 3 g přidaných rostlinných sterolů denně. Vysoká hladina cholesterolu v krvi je rizikovým faktorem pro vznik ischemické choroby srdeční. Existuje více rizikových faktorů, je důležité věnovat pozornost všem.

 

Rozšířit

Nahlásit tento příspěvek

Přidat komentář

0 Komentáře